Toti elevii sunt au obligatia sa:

• Frecventeze cursurile zilnic, cu exceptia situatiilor cand sunt scutiti in mod regulamentar.
  • Respecte regulamentul clasei.
  • Afiseze o atitudine de demnitate si respect fata de personalul, elevii si restul membrilor comunitatii scolii.
  • Aibe propriul orar si sa-l aduca la scoala zilnic. Parintii trebuie sa verifice orarul copiilor ocazional.

Nu va fi tolerat niciunfel de comportament care sa afecteze siguranta altor persoane, cum ar fi hartuire, intimidare sau orice activitate ilegala.

Activităţi extracurriculare

Sărbătoarea Nașterii Domnului este prilej de bucurie, împăcare și speranță în ziua de mâine.

Așa au sărbătorit elevii noștri Crăciunul: cu invitați dragi, alături de profesorii lor.

Serbări şi sărbători

PROGRAM DEDICAT ZILEI COMUNEI GHIDIGENI 21 MAI

1. CORUL DE COPII ,,ROMÂNAȘII’’

- repertoriu de cântece pentru copii  (îndrumător, înv. Mocanu Constanța)